Chcete si vyskúšať aké to je žiť dlhšiu dobu v krajine mimo Európu? Poznať niečo nové a byť užitočný a zároveň získať prax, ktorá môže byť odrazom pre vašu budúcu kariéru v oblasti rozvojovej spolupráce či humanitárnej pomoci? Potom práve vám ponúkame možnosť účasti na niektorom z dobrovoľníckych projektov v krajinách Južnej Ameriky, Afriky či Ázie.

Náplňou programu je dobrovoľnícka práca v miestnej neziskovej organizácii. Konkrétna práca záleží na zameraní danej organizácie, napr. služby v oblasti sociálna starostlivosť detí a mládeže, športu, umenia, služby zamerané na ochranu životného prostredia....atď. Vo väčšine krajín sa jedná o organizácie, s ktorými miestna kancelária AFS spolupracuje už dlhodobo.

Ubytovanie je sprostredkované v hostiteľských rodinách alebo v mieste reailzácie projektu.

Cena programu je závislá od dĺžky, zahrňuje vždy náklady na letenku, poistenie, ubytovanie, stravovania a podporu miestnej kancelárie AFS v priebehu celej doby trvania programu.

Pokiaľ máte záujem o bližšie informácie, alebo ste si už vybrali konkrétnu destináciu,
vyplňte PREDBEŽNÚ PRIHLÁŠKU, alebo priamo kontaktujte našu koordinátorku združenia Natáliu Čukovú.

7 krokov AFS

Už ste si vybrali krajinu a projekt na ktorom by ste radi spolupracovali? Pokiaľ ÁNO, neváhajte a prečítajte si ako postupovať ďalej!

Prečítaj si viac >

AFS video

Vzhliadnuť video >

Blogy našich študentov

Tu si môžete pozrieť blogy našich študentov, ktorí sú momentálne na svojom AFS programe – štúdium v zahraničí.

Vstúpte >