AFS tento rok umiestnilo všetkých študentov v USA. Umiestňovanie na budúci rok sa práve dohaduje.

Prečítajte si náš článok o umiestňovaní študentov do hostiteľských rodín a škôl v USA a o možnostiach ďalšieho štúdia.

Na rozdiel od niektorých agentúr, ktoré ponúkajú štúdium v USA pre stredoškolákov v školskom roku 2013/14, a ktoré boli donútené na poslednú chvíľu kvôli zložitej situácii v USA program pre niektorých prihlásených študentov zrušiť, dokázalo AFS umiestniť všetkých študentov v USA včas.

Súčasnosť a hlavne budúcnosť študijných programov v USA pre stredoškolákov je ale neistá. Dôvodom je séria zmien vládnych nariadení USA, ktoré vstúpili do platnosti. USA Department of State výrazne sprísnil podmienky vyhľadávania a preverovania hostiteľských rodín pre zahraničných študentov, ktoré zásadne komplikujú celý proces a hlavne mnoho potenciálnych rodín odradí. Vďaka škrtom v štátnom rozpočtu prišlo mnoho verejných škôl v USA o veľkú časť peňazí poskytovaných štátom. Tým sa významne znížil počet miest, ktorý každá jednotlivá škola môže poskytnúť k hosteniu zahraničných študentov.  Z toho vyplýva, že významne klesá nielen počet hostiteľských rodín, ale aj škôl, ktoré budú v USA schopné ponúknuť miesto zahraničným študentom.

Naši americkí partneri v túto chvíľu starostlivo analyzujú situáciu a pravdepodobne do konca októbra nám oznámia, koľko študentov zo SR budú schopní v budúcom školskom roku hostiť. Už teraz je však jasné, že to bude menej než v predchádzajúcich rokoch.  My sa samozrejme budeme snažiť vyjsť v ústrety čo najväčšiemu počtu záujemcov. Záujemcovia o program v USA sa môžu ale hlásiť už teraz, zaradíme ich na čakajúcu listinu a ako náhle budeme mať stanovisko od našich partnerov ohľadne poskytnutého počtu miest, budeme všetkých záujemcov kontaktovať.

Skvelá správa je, že súčasne rozširujeme naše programy v Latinskej Amerike a už v túto chvíľu môžete začať premýšľať, či by nestálo za to zmeniť smer, poznať úplne inú kultúru a naučiť sa v rámci AFS nie len anglicky (oficiálny komunikační jazyk AFS, ktorý Vás bude sprevádzať celým program), ale i druhý jazyk USA – španielčinu.

Prečo sa učiť španielsky?

» Španielčina je po angličtine, čínštine a hinduinštine štvrtým najrozšírenejším jazykom na svete. V rôznych častiach sveta hovorí španielsky viac než 400 miliónov ľudí, čo je každý desiaty  človek.

» Španielčina je oficiálnym jazykom OSN a jeho organizácií, Európskej únie a iných medzinárodných orgánov. Je druhým jazykom USA a Brazílie.

» Nespočetné množstvo ľudí si stanovilo za cieľ naučiť sa španielsky za účelom poznať množstvo krajín, kde je španielčina úradným, alebo jedným z používaných jazykov.

Nauč sa s AFS španielsky aj Ty!

Prihlás sa na program do španielsky hovoriacej krajiny!