Naša dobrovoľníčka Dominika sa zúčastnila dobrovoľníckeho stretnutia v Dánsku!

UddannelsesBazar – AFS Denmark

30. Októbra 2015 som priletela do Kodane. Z letiska som sa priamým spojom dostala na vlakovú stanicu odkiaľ je len na skok k autobusovej zastávke kde už čakal náš autobus. Pred autobusom stáli ludia s tričkom AFS takže som ich ľahko našla.

Na miesto sme dorazili po troch hodinách cesty. Mladí bývali v škole. Kde boli k dispozícií nafukovacie matrace a starší účastníci prespávali v hosteli neďaleko školy.

V sobotu sme mali na výber z množstva workshopov. Ja som si vybrala fotografovanie a prezentačné techniky. Bola som trošku sklamaná keď lektor na fotografovanie nedorazil. Ale rýchlo sa to všetko vyriešilo a poslali nás na iný workshop. Presunuli nás na conflict resolution. Napriek tomu, že som si vybrala fotografovanie, workshop na ktorý ma presunuli mi dal do života viac. Naučili nás tam ako sa vyhýbať konfliktom, ako ich riešiť ak nejaké nastanú. Robili sme všelijaké modelové situácie. A nakoniec sme sa rozdelili do skupín a dostali sme papierik s konfliktom, ktorý sme mali vyriešiť čo najsprávnejšou cestou.

Poobede som sa prihlásila na prezentačné techniky. Ako v každej organizácií aj v AFS je veľmi dôležitá prezentácia preto som si vybrala práve tento workshop. Ukázali nám tu ako správne robiť prezentácie a ako sa správne vyjadrovať. Nakoniec sme dostali na papierikoch napísanú nezaujímavú tému na ktorú sme mali za pol hodinu urobiť 10 minútovú zaujímavú prezentáciu. Potom ju každý odprezentoval a my sme mali možnosť sa k prezentácií vyjadriť (čo sa nám páčilo a čo naopak nie).

Po workshopoch sme mali slávnostnú večeru a privítali sme aj riaditeľa AFS, ktorý sa na nás prišiel pozrieť. Po večeri sme všetci spoločne hrali Bingo a potom bola diskotéka.

V nedeľu ráno sme mali na výber ďalšie workshopy. Ja som si zvolila Icebreakers. Tuto nás naučili ako sa lepšie spoznať vo veľkých skupinách a pritom sa aj zabaviť pomocou hier. Opäť nasledoval obed a potom balenie a upratovanie. Kto čo upratuje sme každý mali napísané na lístku, ktorý sme celý čas museli nosiť na krku. Musím povedať, že aj napriek nabitému programu som si odtiaľ veľa odniesla a určite doporučujem dobrovoľníkom sa zúčastňovať na takýchto meetingoch. Veľa sa naučíte a taktiež získate veľa kontaktov po celom svete.

                                                                                                        Dominika Šargová