Najradostnejšie obdobie

Klaudia z Tvrdošína trávi svoj rok v zahraničí vo Švajčiarsku, kde vynikajúco reprezentuje nielen našu organizáciu, ale aj našu krajinu. Prečítajte si ako sa jej toto podarilo.

Školský rok vo Švajčiarsku prežívam presne takým spôsobom, akým som sa k príležitosti študovať v zahraničí dostala. Svoju hosťovskú rodinu som stretla na Slovensku na firemnej oslave v lete 2014, kedy som si prisadla k neznámej žene, ktorá sedela sama za stolom. Zmes angličtiny, nemčiny a talianskej gestikulácie nás dostala od domácich zvierat a obľúbenej hudby k téme „ja a štúdium“. Po nesmelom vyrieknutí môjho sna o roku strávenom v zahraničí, mi bez mihnutia povedala, že má v dome miesta dosť a pokojne môžem vo Švajčiarsku zostať celý rok. Dámy a páni, táto energická žienka je aktuálne moja hosťovská mama.

Vďaka náhode, istej dávke šťastia a hlavne túžbe robiť to, čo chcem, sa mi tak ako na Slovensku, aj v cudzej krajine otvorilo mnoho dverí. Po spontánnom nápade zúčastniť sa podujatia „Open Stage“ v Zürichu ma v ten istý večer oslovili hľadačky talentov a pozvali na prvé výberové kolo talentovej súťaže, ktoré sa konalo necelých štyridsaťosem hodín po našom stretnutí. Že išlo o súťaž Švajčiarsko má talent, som si uvedomila až na mieste diania. Od toho momentu nabral môj výmenný pobyt na obrátkach.

Keď som na castingu v divadle po uklonení sa uvidela celé publikum na nohách, nezmohla som sa na slovo. O niekoľko mesiacov neskôr si pre mňa moja hosťovská rodina pripravila prekvapenie – do domu nám počas večere napochodoval televízny štáb, ktorý mi oznámil, že som postúpila do dvadsiatky súťažiacich v semifinále.

Tým dňom sa začalo to najradostnejšie obdobie môjho pobytu mimo Slovenska. Intenzívne sa popri škole venujem spevu, vďaka znalosti jazyka spoznávam stále nových, úžasných ľudí, a čo je na tom všetkom najkrajšie, naplno si uvedomujem, že aj táto krajina, a hlavne ľudia v nej, mi pomohli nájsť si tu svoj druhý domov.


                                                                                                     Klaudia Dyttertová