Večer rozmanitých kultúr v Bratislave

S radosťou Vás pozývame na podujatie organizované organizáciou AFS Intercultura Slovakia, o. z. v spolupráci s Mestskou knižnicou v Bratislave na Večer rozmanitých kultúr, ktoré sa uskutoční v pondelok 30. mája 2016 o 18:00 v otvorených priestoroch mestskej knižnice pod Michalskou bránou v čitárni U červeného raka*. 

Toto podujatie je určené pre priateľov a členov organizácie AFS, pre dobrovoľníkov, pre zahraničných študentov a širokú verejnosť.


PROGRAM:

Najprv nám naša zahraničná študentka Majo z Mexika predstaví svoju kultúru a porozpráva, ako sa jej žije na Slovensku vo svojej hostiteľskej rodine. Na oplátku náš študent Juraj, ktorý strávil rok v Mexiku porozpráva, aké je to žiť v takej exotickej krajine. K Jurajovi sa pridá Kristína, ktorá strávila školský rok vo Švajčiarsku. Naši dobrovoľníci Veronika, Ludovic a Alexandra porozprávajú, ako zmysluplne vypĺňajú svoj voľný čas a podporujú zahraničných študentov na Slovensku, aby mali možnosť spoznať všetky aspekty našej kultúry a v prvom rade, aby sa tu cítili skvele. 

Program doplnia rôzne vedomostné hry o krajinách a kultúrach sveta a naši zahraniční študenti si pripravia občerstvenie z rôznych kútov sveta, odkiaľ pochádzajú. 

Po programe nasleduje voľná diskusia so študentmi. Letná čitáreň  zatvára o 20:00. 

Informácie o podujatí nájdete aj na stránke mestskej knižnice:
http://www.mestskakniznica.sk/sk/vecer-rozmanitych-kultur-na-slovensku

*Do čitárne sa dá dostať cez barokový dom postavený do barbakanu Michalskej brány (Michalská 26), kde sídli Múzeum farmácie – Lekáreň U červeného raka. Cez kamenný portál a predbránie sa návštevník dostane ku schodom, ktoré vedú dole na úroveň bývalej priekopy.


Tešíme sa na Vás!