Preži nezabudnuteľný rok na strednej škole v zahraničí! Ponúkame programy do viac než 20-tich krajín sveta v dvoch školských cykloch:

Ročné programy trvajú vždy 10 - 11 mesiacov. V ponuke máme destinácie tradičné i netradičné, každoročne ponuku rozširujeme o nové krajiny. Študentov môžeme vyslať do všetkých krajín, v ktorých sú naše partnerské AFS kancelárie. Preto i keď niektorú krajinu v ponuke práve nemáme, môžeme v nej veľmi rýchlo dohodnúť spoluprácu. Pokiaľ máš napr. chuť ísť na Filipíny, do Guatemaly, do Ghany, alebo iných krajín mimo našej aktuálnej ponuky, neváhaj a ozvite sa nám!

Možno už máš jasnú predstavu o tom, kam by si chcel/la ísť. Pokiaľ nie si si ešte istý/á, kde by si chcel/la svoj rok v zahraničí stráviť, odporúčame si starostlivo zistiť informácie o živote v danej krajine. Veríme, že ti pomôžu informácie o každej krajine v našej ponuke a taktiež radi zodpovieme na otázky, na ktoré si nenašiel/la odpoveď.

Pokiaľ by si mal/a akýkoľvek dotaz, neváhaj a obráť sa na  našu koordinátorku združenia Natáliu Čukovú, ktorá ti rada povie všetky dostupné informácie.

V drvivej väčšine krajín (okrem USA) nepožadujú pre prijatie na program znalosť miestneho jazyka. Vzhľadom k tomu, že budeš denne študovať v miestnom jazyku, odporúčame s jeho štúdiom začať už pred odjazdom na program. Pre začiatok ti budú stačiť základy, na mieste sa potom veľmi rýchlo zorientuješ a doučíš sa všetko potrebné.

Poznámka: O niektoré tradičné destinácie (napr. USA a Francúzsko) býva veľký záujem a študenti sa hlásia i rok v predstihu, aby si miesto pre seba rezervovali. Pokiaľ si chceš byť istý/á, že pre teba budeme mať voľné miesto, neváhaj sa prihlásiť v dostatočnom predstihu!

Vo chvíli, keď už vieš, do ktorej krajiny a na ako dlho by si rád/a išiel/la študovať, môžeš už začať s vyplňovaním PREDBEŽNEJ PRIHLÁŠKY.


8 krokov AFS

Už vieš do ktorej krajiny a na ako dlho by si rád/a išiel/a študovať? Ak ÁNO, prečítaj si návod ako sa prihlásiť na program AFS!

Prečítaj si viac >

Ako to chodí na programe

Chceš vedieť čo ťa na programe AFS čaká a neminie?!

Prečítaj si viac

Aktuálna ponuka krajín ročného programu

Zobraziť zoznam >